Okulary dla dzieci

Okulary dla młodszych

Nie da się ukryć, że dziecko to wyjątkowy pacjent. Niemal za każdym razem, zanim podejmiemy jakąkolwiek próbę doboru oprawek, rozmawiamy z maluchem, po to, by przełamać strach dziecka przed naszym optykiem i niechęcią do samych okularów. Dzieci, w szczególności te najmłodsze, nie mają dobrze wykształconej podstawy nosa. Nasz Specjalista musi więc zwrócić uwagę, czy powierzchnia oprawy równomiernie przylega do całej powierzchni noska, a zauszniki nie odginają uszu.
Okularki nie muszą tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim powinny być bezpieczne, wygodne i dopasowane indywidualnie (często ręczna modyfikacja kształtu) ze względu na delikatna skórę dziecka.

Sztuką okazuje się często przekonanie małego klienta aby nosił okulary. Niejednokrotnie przeprowadzając badania przesiewowe wzroku w szkołach, byłem świadkiem jak dziecko zaraz po rozstaniu z rodzicami ściągało okulary i chowało je do plecaka. Powodów takiego zachowania może być wiele. Każdy z nich trzeba poznać i zastosować odpowiednie sztuczki aby dziecko nosiło korekcję w celu umożliwienia właściwego rozwój widzenia w odpowiednim okresie życia.
Wysoka wada wzroku, różnowzroczność lub niewłaściwe ustawienie oczu są często trudne lub nawet niemożliwe do skorygowania w późniejszych latach życia. Mogą być ponadto przyczyną niedowidzenia i/lub zeza, które będą rzutowały na postępy w nauce czy obranie przyszłej drogi zawodowej. Dlatego tak ważne jest regularne badanie wzroku. Nie czekajmy z diagnozą optyczną do czasu, gdy dziecko idzie do szkoły. Może okazać się bowiem, że jest za późno, aby dziecko wyraźnie widziało.
Będąc optometrystą podpowiadam rodzicom jak dbać o wzrok ich pociech, w razie potrzeby kieruje do najlepszych specjalistów.

Ponieważ oczy dziecka rosną i zmienia się ostrość wzroku, przynajmniej raz do roku wzrok powinien być przebadany przez okulistę. Tak samo okulary powinny być regularnie kontrolowane i dopasowywane przez naszego optyka w salonie NOVUS OPTYK by móc zagwarantować optymalny komfort noszenia.

ZDJĘCIE ŚMIESZNEGO DZIECKA W OKULARACH